Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Aloe kapská - živice 50 g

Aloe kapská - živice 50 g

Aloe kapská je sukulentná šťavnatá trvalka dorastajúca výšky v rozmedzí 1-5 m. Patrí medzi najstaršie rastliny na zemi. Domovinou tejto opunciovité rastliny je južná Afrika, ale pestuje sa dnes v mnohých oblastiach od Južnej Ameriky až po Indiu. Dospelá rastlina ...

3.80 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 5+ kusov

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí


 
3.80

Aloe kapská je sukulentná šťavnatá trvalka dorastajúca výšky v rozmedzí 1-5 m. Patrí medzi najstaršie rastliny na zemi. Domovinou tejto opunciovité rastliny je južná Afrika, ale pestuje sa dnes v mnohých oblastiach od Južnej Ameriky až po Indiu.

Dospelá rastlina jednoduché nevetvené štruktúry má podobu stromu alebo kríky. Stonka je drevnatý, zakončený ružicou listov, ktoré môžu byť až 90 cm dlhé, sú hrubé, dužinaté, na konci sa zužujú. V dnešnej dobe existuje približne 200 druhov aloe, avšak fytoterapeutickej sú využiteľné len tri, a to aloe kapská, stromovitá a aloa pravá.

Aloe kapská pôsobí ako antioxidant, podporuje prirodzenú obranyschopnosť - odolnosť organizmu, je vhodná pre podporu vlasov, nechtov a kože. Prispieva (pre) menštruačnému a menopauzalnímu pohodlie.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto rastliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete alebo v herbári.

Tradičné použitia:
Živicu rozdrvíme, dáme na špičku noža a rozmiešame vo vlažnej vode. Užívame maximálne 3 × denne.

Upozornenie: Aloe kapská - živice - je silne laxatívne!

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu