Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Albície kvet 1000 g

Albície kvet 1000 g

Albície hodvábna čiže He Huan Hua (lat. Albizia julibrissin) je pomerne nová bylina, na ktorej sa západný svet zameral. Bylinka pochádza z Ázie, kde je hojne používaná. Do Európy bola prvýkrát privezená šľachticom Filippa degli Albizzia, po ktorom nesie svoje men ...

106.34 €

Výrobca: Salvia Paradise

ID: SPS474m1000


skladom 1 kus


 

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 4 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Albície kvet 30 g

skladom 5+ kusov

4.22
Albície kvet 50 g

skladom 5+ kusov

6.42


 
106.34

Albície hodvábna čiže He Huan Hua (lat. Albizia julibrissin) je pomerne nová bylina, na ktorej sa západný svet zameral. Bylinka pochádza z Ázie, kde je hojne používaná. Do Európy bola prvýkrát privezená šľachticom Filippa degli Albizzia, po ktorom nesie svoje meno.

Albície hodvábna má veľmi krásny ružovočervený kvet, vďaka ktorému si vyslúžila prezývku hodvábna. Sladko voňajúce kvetenstvo je veľmi nápadné a pozoruhodné. Kvet je zároveň úžitkovou častí albície, slúžiaca k príprave čajových zmesí či náleve. Albície je tiež nazývaná rastlinou spiace, pretože sa jej lístky a kvety v noci pri vysokých teplotách či za daždivých dní zatvárajú. Kvet albície hodvábne obsahuje množstvo endemických látok, vďaka ktorým si pripravíte jedinečný nápoj.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch na internete či v herbári.

Tradičné dávkovanie:
Jednu čajovú lyžičku kvetu albície ( cca 1,5 g) vložíme do 200 ml studenej vody a varíme zhruba 15 min. Podľa potreby dolejeme vodu. Scedíme a pijeme 1 × denne.

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu