Loading...
FAJN Byliny SK FAJN Byliny

0
Loading
Košík je prázdny
Do dopravy zadarmo do Zásielkovňe zostáva  
Achiote - Bixa orellana 1000 g

Achiote - Bixa orellana 1000 g

Achiote - Bixa orellana Achiote (lat. Bixa orellana) je strom dosahujúci výšku 5-10 metrov. Jeden malý strom Achiote dokáže vyprodukovať až 270 kg plodov. Tieto plody Achiote sú nejedlé, srdcového tvaru, vnútri skrývajúci množstvo semien. Každé semeno je po ...

42.28 €

Výrobca: Salvia Paradise


skladom 2 kusy

Tento produkt si spolu s vami prezerá ďalších 3 ľudí

Podobné produkty v našej ponuke

Achiote - Bixa orellana 50 g

skladom 5+ kusov

3.56


 
42.28

Achiote - Bixa orellana

Achiote (lat. Bixa orellana) je strom dosahujúci výšku 5-10 metrov. Jeden malý strom Achiote dokáže vyprodukovať až 270 kg plodov. Tieto plody Achiote sú nejedlé, srdcového tvaru, vnútri skrývajúci množstvo semien. Každé semeno je pokryté červenkastým semenným misku, ktorý je zdrojom žlutooranžového farbivá. Toto farbivo využívali už indiánske kmene ku zdobenie tela alebo farbenie vlasov. Ľudový názov "rúžový strom" svedčí o jeho ďalšom použitie. Farbivo zvané bixin taktiež ztradičnělo v potravinárskom priemysle ako prostriedok na pridávanie do rôznych zmesí más, na tónovanie syrov, ryže či ako náhrada drahého šafranu.

Ďalšie hojne užívanou časťou rastliny sú predovšetkým listy . Z tých sa pripravujú nálevy, obklady či tinktúry.

Tradičné dávkovanie: 8-10 listov (cca 5 g) sušiny vložíme do jedného litra studenej vody a privedieme k varu. Povaríme zhruba 5 min. a scedíme. Popíjame 3 × denne jednu šálku.

Kontraindikácie: Vzhľadom k nejasnému pôsobenie na metabolizmus cukrov (hypo- i hyperglykemický efekt) sa neodporúča diabetikom! Údaj o možnej kontrakciu maternicového svalstva vylučuje použitie tehotnými ženami. Vedľajšie účinky nie sú popisované. Nie je vhodné pre deti do troch rokov.

Krajina pôvodu: Peru

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu